FAQ Marta Falkowska

FAQ

Zebrałam dla Was w jednym miejscu odpowiedzi na pytania, które pary zadają mi najczęściej.

JAK DŁUGO TRWA REPORTAŻ ŚLUBNY?
W dniu Waszego ślubu fotografuję maksymalnie 12 godzin. Moim zdaniem jest to wystarczający czas, aby uchwycić to, co w tym dniu jest najważniejsze i najpiękniejsze. Jeśli z jakiś względów chcielibyście wydłużyć standardowy czas mojej pracy, skontaktujcie się ze mną – dam Wam znać jaka będzie ostateczna cena reportażu, uwzględniająca dodatkowe godziny. 

ILE ZDJĘĆ Z REPORTAŻU OTRZYMAMY?
Zawsze podpisując umowę z parą, zobowiązuję się do oddania minimum 300 zdjęć. W praktyce tych zdjęć zawsze jest więcej. Odważę się uśrednić tę ilość do 500. Każdy ślub i wesele jest inne i jedyne w swoim rodzaju, a moim celem jest pokazanie wszystkich ujęć, które opowiedzą Waszą historię.

W JAKIEJ FORMIE OTRZYMAMY ZDJĘCIA?
Po zakończeniu procesu obróbki, tworzę dla Was prywatną galerię online, do której linka i hasło podsyłam Wam za pośrednictwem maila. Możecie podzielić się linkiem ze swoimi przyjaciółmi i rodziną, tak, żeby również mogli przeżyć ten dzień jeszcze raz. Dodatkowo dostaniecie ode mnie zdjęcia w pełnej rozdzielczości na pendrive, w pięknym drewnianym pudełku.

CZY CENA REPORTAŻU/SESJI PLENEROWEJ ZAWIERA KOSZTY DOJAZDU?
Cena reportażu i sesji plenerowych zawiera koszt dojazdu do 50 km od Katowic. Dalsze podróże wyceniam indywidualnie – doliczając koszty paliwa.

CZY JEST MOŻLIWOŚĆ OTRZYMANIA/KUPIENIA ZDJĘĆ SUROWYCH (RAW)?
Nie przekazuję klientom zdjęć surowych. Każde zdjęcie które otrzymacie, zostanie poddane autorskiej obróbce, aby zachować spójność kolorów, tonacji i klimatu całego materiału.

KIEDY OTRZYMAMY GOTOWY MATERIAŁ?
Zastanawiając się, jak długo możecie czekać na zdjęcia, zapytałam samą siebie, kiedy chciałabym otrzymać materiał z własnego ślubu. Odpowiedź brzmiała: jak najszybciej! Póki emocje nie opadną! Dlatego zobowiązuję się do przekazania zdjęć z reportażu do 30 dni od daty jego wykonania oraz do 14 dni w przypadku sesji plenerowych.

CZY RETUSZUJESZ SWOICH KLIENTÓW?
Moja fotografia skupia się na chwytaniu pięknych chwil i emocji w najważniejszym dla Was dniu. Chcę, żeby zdjęcia, które otrzymacie były autentyczne, i byście mieli świadomość tego, że jesteście piękni, ponieważ jesteście wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju. Nie sprawię, że będziecie szczuplejsi czy wyżsi, nie usunę blizny, która jest częścią Was i która sprawia, że jesteście wyjątkowi.

Za to zawsze zapytam „który profil macie lepszy”.

JAKIE MAMY PRAWA DO ZDJĘĆ?
Macie pełne prawo do ściągania zdjęć z galerii online, drukowania oraz używania zdjęć do własnych celów. Możecie również dzielić się nimi w mediach społecznościowych. 

W JAKIEJ WYSOKOŚCI POBIERASZ ZADATEK?
Pobieram zadatek w wysokości 20% wartości umowy, w dniu jej podpisywania.

JAKIEGO SPRZĘTU UŻYWASZ?
Odpowiedź na to pytanie nieustannie się zmienia. Na dzień dzisiejszy pracuję na dwóch body Nikon d750 oraz jasnych stałkach (w których jestem nieodwołalnie zakochana). Na sali w zależności od warunków oświetleniowych używam lamp zewnętrznych oraz światła zastanego.

CZY JEST MOŻLIWOŚĆ ZAMÓWIENIA U CIEBIE FOTOKSIĄŻKI BĄDŹ ODBITEK?
OCZYWIŚCIE! W mojej ofercie znajdziecie zarówno fotoksiążki, dreambooki jak i odbitki. W celu ustalenia rozmiarów, ilości, jakości i rodzaju papieru, zapraszam Was do kontaktu. Jeśli chcielibyście zobaczyć gotowy (przykładowy) produkt, dajcie znać – wezmę ze sobą pokazowy egzemplarz na nasze pierwsze spotkanie.

CZY MOŻEMY SIĘ SPOTKAĆ PRZED PODPISANIEM UMOWY?
Jasna sprawa! Z przyjemnością się z Wami spotkam I odpowiem na nurtujące Was pytania. Jeśli mieszkamy zbyt daleko od siebie, możemy zorganizować „spotkanie” na Skype albo Messengerze.

CZY UMOWĘ MOŻEMY PODPISAĆ ONLINE?
Oczywiście. Po podjęciu przez Was decyzji o podpisaniu ze mną umowy, proszę o przesłanie Waszych danych niezbędnych do jej skonstruowania. Gotową umową wysyłam Wam na maila z prośbą o podpisanie i przesłanie skanu do mnie.